Aktuality

29. 07. 2010 - Skatepark Vrädal (Norsko)


Hned na začátku prázdnin jsme se vydali na dlouhou cestu do Vrädalu, postavit malý skatepark v areálu místního skicentra, rozkládajícího se
v nádherném prostředí jezer, hor a lesú.
Park je postaven na betonové základové desce tvaru obdélníku o rozměrech 36 x 9m.9 Hlavní dominantu tvoří 4m. široká minirampa s výškou rádiusu 1,3m. Jedna z plošin rampy tvoří současně i plošinu banku s vloženým rádiuskem. Centrální překážka je složena z kombinovaného „bank to bank“ a „radius to bank“ funboxu s lomeným grindboxem uprostřed. Plošinka funboxu tvoří po jedné straně dvoustupňovou bednu, ke které jsou přistaveny dva samostatné bankové odrazy, které lze posouvat a nastavit tak délku gapu, případně odsunout úplně stranou a kombinovat se 3m dlouhým street-railem. Poslední překážkou je 4 m. široký a 1,5 m vysoký rádius.
Naše počínání zde budilo již od počátku stavby nemalý zájem. Ještě ani neutichly všechny stroje a park byl neprodleně otestován místním zkušeným matadorem Henningem Jonsenem a Parkpilot riderem Alešem Horským. Fotky najdete v galerii.


 

14. 05. 2010 - Náměšť nad Oslavou: skate-bikepark


Skate-bikepark v Náměšti nad Oslavou je v provozu již od října. Teprve od letošního dubna však v plné specifikaci, neboť zde přibyly další 3 překážky pro BMX a to Funbox, rozjezdový rádius vysoký 2,4m a rádius se subboxem. Kromě dalších rádiusů a bankú zde najdeme ještě bank to bank funbox s railem a bednou pro skateboarding, dále 1,5 m vysokou spinu. Téměř celou jednu stranu lemuje 9 m široký wallride. Fotky parku najdete v galerii.


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10