Aktuality

10. 06. 2011 - FIRST RIDE JAM 2011 report


FIRST RIDE JAM 23. 4. 2011 report
V sobotu ráno bylo ve Vambereckém skateparku živo nebývale brzy. Dokonce tak brzy, že na překážkách byla ještě rosa, což bylo spolu s nebem bez jediného mráčku jasným příslibem krásného počasí. Početné bandě ještě trochu rozespalých pořadatelů chvíli trvalo, než postavili tribunu, stany, pověsili nezbytné reklamy a zapojili muziku. Tou dobou se už po překážkách proháněli první jezdci a mohla začít registrace, která probíhala u sympatických slečen v dodávce.small_AKTUALITAFRJ.jpgJako první část programu přišel na řadu vložený závod ve skateboardingu. Z nepříliš početné startovní listiny vypadl ještě při tréninku jeden z favoritů Patrik Taimer , skončil na chirurgii doma v Rychnově a mohlo se začít. V nejlepším světle se ukázal mladý Michal Hajn z Borohrádku. Předvedl nejvyrovnanější jízdu plnou technických triků, nezalekl se ani rádiusů a zaslouženě bral 1. místo před Alešem Horským a Martinem Beránkem.
Před začátkem závodu BMX juniorů do 16 let již bylo ve skateparku plno a početné davy diváků dávali tušit skvělou atmosféru. Z boje o přední příčky se vyřadil dvanáctiletý Jakub Benda ze Stráže pod Ralskem, když se záměrně přihlásil do silnější kategorie. Jasně tak vyhrál David Zemánek z Jablonce před Michalem Horychem a Patrikem Janovským.
Poté už přišli na řadu jezdci silně obsazené kategorie BMX hobby. Po krátkém tréninku se jelo systémem jamu. Závodníci byli rozděleni do skupin po čtyřech, kde každý měl dvě jízdy + last trik. Při last triku jezdci zpravidla vytahují to nejlepší, čeho jsou schopni, někdy i to, o čem si to zatím jen myslí. Tento riskantní přístup se zle vymstil lehce vyhecovanému střelci z Aše, který po obtížně specifikovatelné motanici na funboxu obdržel KO s otřesem mozku a odporoučel se za příkladné péče zdravotnic ze scény. Většině ostatních se naštěstí dařilo o poznání lépe a předváděli jízdy plné poletů a obtížných triků. Nejlépe si vedl téměř domácí Lukáš Hostinský z Dlouhé Vsi. Tohoto lokála je vidět v místním zeleném skateparku téměř každý den a je to opravdu znát. Předvedl sadu náročných kombinací ve velké výšce, z nichž vyčníval hlavně 360° double barspin na funboxu a wallride to tailwhip. Porota v čele se zkušeným arbitrem Tomkem Vondráčkem měla jasno a Lukáš zvítězil. Druhé místo bral Milan Novotný z Hrošky, třetí Ondra Lamka z Hronova. Domácí Pavel Vavroušek na čtvrtém místě si po velmi povedené první jízdě pomýšlel možná ještě výše. Na zlepšený výkon svých soupeřů ve druhé jízdě už ale nenašel odpověď. Přesto může být se svým výsledkem v silné konkurenci spokojen.small_AKTUALITAFRJ2.jpg
Po trochu vyhroceném závodě BMX hobby pokračoval program odlehčenou částí, kterou vyplnila taneční skupina Neon ze Žamberka a tradiční divácká soutěž LIMBO v podlézání laťky. Vše tak spělo k závěrečné exhibici 34R teamu jejíž součástí byl i otevřený kontest o nejlepší trik. Cenu si odnesli Jakub Benda za 180°turndown přes spinu, Damián Kos za transfer tailwhip ze spiny do dopadu funboxu, Vilibald Vítek za 180°barspin přes funbox a Větrák za styl. Exhibici si zajel i několikanásobný mistr ČR, jeden z nejlepších jezdců v Evropě Michal Beran, jehož jízdy v tréninkovém tempu s těžko-spočítatelnými rotacemi v obrovské výšce kořeněné naprosto přesnými dopady byly zlatým hřebem dne a ukázal tak nadšeným divákům BMX v jeho vrcholné podobě.
Sportovní část dne skončila vyhlášením výsledků a předáváním cen od štědrých sponzorů. Po nezbytném úklidu skateparku se mnozí přesunuli na afterparty s grilovaným prasetem a třemi skvělými kapelami. NIL, Mathews workshop a G-point funkction zahráli v baru Na Hradě, a zakončili povedený den. Fotky od Le Minh Tuyen jsou v galerii.

First Ride Jam Vamberk 2011 from Vítek Ludvík on Vimeo.


 

13. 04. 2011 - FIRST RIDE JAM 2011


V sobotu 23. 4. 2011 se od 10.00 h ve Vamberku ve skateparku uskuteční v pořadí druhý sportovně-kulturní den pro širokou veřejnost s názvem FIRST RIDE JAM. Tato akce je prvotně určena především pro mladé a začínající jezdce, kteří trénují v místním skateparku stále populárnější freestylové sporty jako je BMX, Skateboarding, In-line brusle a další. Odvážní mladíci se utkají v závodě o věcné ceny v hodnotě 30 000 Kč. Jejich zkušenější kolegové patřící k nejlepším v ČR pojedou exhibici.small_FIRSTRIDE2011.jpg
Nepůjde ale jen o samotné ježdění, během dne přijde na řadu i doprovodný program – taneční vystoupení skupiny TS NEON ze Žamberka a připravena je i divácká soutěž, samozřejmě o hodnotné ceny. Hudební kulisu ve skateparku obstará DJ Hammer. Občerstvení je zajištěno. Kulturní část akce, v podobě živých koncertů se odehraje od 20.00 večer v blízké restauraci Na Hradě. Vystoupí kapely NIL, G-POINT FUNKCTION A MATHEWS WORKSHOP.
Srdečně zveme všechny příznivce sportu a zábavy na FIRST RIDE JAM 2011.


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10