Aktuality

13. 07. 2011 - Skatepark na dopravním hřišti ve Vejprtech


V prvním červnovém týdnu byl dokončen malý skatepark v krušnohorském pohraničním městečku Vejprty. Vejprty nebyly vždy malým městečkem, před druhou světovou válkou zde byl rozvinutý průmysl a přibližně 16 000 obyvatel. Zašlou slávu stále připomíná celá řada opuštěných továrních hal s nádhernými klenbami z barevných nenahozených cihel, stejnětak nemalé množství prvorepublikových luxusních sídel s velmi pěknou architekturou.small_mixvejprty.jpg
Samotný skatepark najdeme v ulici Boženy Němcové na hřišti hned vedle hraničního potoka Polava. Při jeho designu bylo nutné se vypořádat s poměrně malým prostorem a právě s dopravním hřištěm, které bylo nutno zachovat v provozuschopném stavu. Nový spot má tvar trojúhelníku, jehož vrcholy tvoří bank, lomený rádius a kombinovaná překážka s mezipatrem, bednou a railem, zapuštěná do kamenné zdi. Centrální překážkou je rovněž trojúhelníková hravá pyramida s malým bonkovacím railem. Jak je naším dobrým zvykem a samozřejmostí každého oblíbeného parku, všechny jezditelné směry ve skateparku na sebe dokonale navazují a potřebná rychlost je všude pohodlně dosažitelná bez výraznějšího úsilí. Je už jen na konkrétním jezdci, zda chce pilovat svoje triky, nebo si jentak surfovat po parku. Pár fotek je k vidění v galerii.


 

30. 06. 2011 - Monster DC mobilní minirampa


Již od letošní zimní výstavy Forbikes, kde si odbyla premiéru, je na akcích v Čechách i v zahraničí k vidění nová mobilní minirampa.small_monstermix.jpg Parametry rádiusu jsou stejné, jako u oblíbené „Brown minirampy“ na které se již odjelo nespočet významných evropských kontestů. V plné verzi má nová rampa šířku 7,5m. Na jedné straně najdeme nad základní výšku rádiusu 2,05m o 0,3m vyvýšený extension, na straně druhé je malý wallride. Zajímavostí je, že 5 z celkových 42. dílů je opatřeno LED diodami podsvícenými logy, což při večerních či halových akcích působí velmi efektně. Celková hmotnost rampy je 3,4 t. a je přepravována na speciálním traileru za silným pick-upem. Provoz zajišťuje Jan Valenta a jeho agentura VSA-EXTREME.


 

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10